Testy na Covit Jastrzębie Zdrój

ślaskie

Gorączka, czyli podwyższona temperatura ciała, to odpowiedź fizjologiczna organizmu na moc czynników. Sama w sobie nie jest chorobą, chociaż jeszcze wielu ludzi myśli inaczej. W ciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z którymi aktualnie się rozprawimy.

Testy na Covit Będzin

 

Gorączka – motywacji i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, jak i dorosłych mogą stanowić nowe.

Do najczęstszych zdaje się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna wynosić 36,6 st. Celsjusza. Czy zatem każde odstępstwo z tej podstawy można zaklasyfikować jako gorączkę? Teraz nie. Dla wszystkiego człowieka temperatura ciała jest oryginalna. Jedni dużo się czują, gdy idzie ona do 37 st. Celsjusza, oraz pozostali, jak nie przekracza 36 st. Celsjusza. Istnieje wówczas po prostu inna sprawa organizmu. Kiedy więc wspominamy o gorączce? Przede wszystkim wymagamy temperaturę zmierzyć, wykorzystując do ostatniego, na przykład produktów Microlife (termometry). Doskonałej klasie termometr nie będzie podawał zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Będzin

Gorączka występuje to wtedy, gdy:
temperatura mierzona pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura miana w uchu ma co kilka 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura miana w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura miana w odbycie jest idealniejsza niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na przełomie lat, powstało tysiące mitów na materiał gorączki. My natomiast postaramy skupić się na tychże głównie spotykanych:

Pierwszym mitem jest zdanie, że wszystka gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe granie na układ. Tak właściwie podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów i bakterii oraz wspomaga reakcję ustroju na infekcję. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może sprawiać uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza potrafi żyć podstawą zgonu.
Tu powstaje nowy mit, mówiący o tym, że „wszą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w czasie, kiedy zawiera ona dyskomfort lub jeśli temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Będzin
Mnóstwo osób uważa, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego organizmu do 36,6 st. Celsjusza, bez względu na ostatnie, jak duża była temperatura początkowa. Istnieje wówczas tak mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w bycie obniżyć temperaturę o jakiś czy dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Będzin

Nieleczona gorączka będzie narastała w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i sprawi pacjenta do końca. No wówczas nie jest fakt, nasz mózg ma wartość przypominającą termostat. Dzięki niej, w okresie chorobie nie pozwoli on przejść naszemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w skalach 39,4-40 st. Celsjusza. Istnieje wówczas ciepłota ciała, z którą sobie poradzimy.
Podczas gorączki nie powinno zużywać się posiłków. Istnieje wówczas poważny mit. Owszem, człowiek, który posiada podwyższoną temperaturę, zwykle nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane wciąż są pomocne w akcji z chorobą. Organizm potrzebuje dużo kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.

zobacz również Gorączka – fakty i mity na jej temat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments